| Reins a întrebat:

Salut.
Am niste casti si au microfon, iar microfonul de la un timp nu se mai aude ca inainte(mentionez ca am platit castile 35lei).Ma aud foarte incet cand inregistrez si nu stiu de ce. Nu stiu ce setari sa mai fac la el, mi s-a urat. Puteti sa imi spuneti ce setari sa ii fac sa ma aud mai bine? Vorbesc destul de tare dar ma aud incet rau.Credeti ca este de la setari sau de la microfon.In orice caz ce microfon imi puteti recomanda pana in 30lei? Daca puteti de pe site de la Carefour pentru ca daca este ceva dau o fuga la Grand arena si caut unul
Funda pentru un raspuns bun

4 răspunsuri:
| Hash001 a răspuns:

Depinde de impedanta microfonului, desi nu cred ca un microfon de 35 de lei. Oricum castile si mai ales alea la 35 de lei au o speranta de viata scurta si pun pariu ca s-au stricat. Am avut zeci de casti; p Du-te si ia altele noi

| Reins explică (pentru Hash001):

Ar fi mai bine sa cumpar un microfon sau casti cu microfon? am un buget de 30lei.Un la banii acestia m-ar tine cateva luni? si s-ar auzi destul de tare? nu vreau calitate maxima. vreau sa ma aud mai tare sa nu mai tip sa ma aud in toata casa.Imi poti lasa un link cu unul de pe eMAG sau un model mai bun?

| Reins explică (pentru Reins):

Adica uite un videoclip, vorbeam normal si nu ma aud deloc. Vreau sa nu mai am problema asta.
https://www.youtube.com/watch?v=s_49AK5dkPg