| designerandrei a întrebat:

am note 3 neo, vreau sa știu care mai bun dintre Samsung Galaxy Note 3 neo sau Samsung galaxy note 2. Dau funda

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy Note 2, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......w4ta2b.php

Toate cele bune.

| designerandrei explică (pentru bursuc001):

Bun... pe acel link De ce scrie 1.3 quad core? că pe alte site-urli arata ca note 3 neo e mai bun și ca are procesor 1.7 hexa-core. Deci nu m-ai convins.

| bursuc001 a răspuns (pentru designerandrei):

Dacă citeai ATENT, acolo scria foarte CLAR :
"Hexa Core CPU has 1.3 GHz Quad-core Cortex A7 & 1.7 GHz dual-core Cortex A15"

Acelaşi lucru scrie şi pe gsmarena.com :
http://www. gsmarena.com/samsung_galaxy_note_3_neo-5961.php

Motivele pentru care Samsung Galaxy Note 2 este considerat mai PERFORMANT decât Samsung Galaxy Note 3 Neo sunt menţionate la linkul iniţial :)

O zi frumoasă.

| designerandrei explică (pentru bursuc001):

Ești noob, serios!
Măcar te-ai uitat pe Antutu?
Uita-te pe phone arena sau versus, etc.
Tot nu m-ai convins.

| bursuc001 a răspuns (pentru designerandrei):

Bine că tu eşti mare "specialist" rolling on the floor
Dacă tu ai Samsung Galaxy Note 3 Neo NU înseamnă că acela este mai performant...

Nici NU am intenţia să te "conving"!

"Inteligentule" : dacă erai aşa de "deştept"/priceput pe cum te crezi, atunci NU mai puneai această "întrebare"!

De fapt, nici o întrebare NU ştii formula laughing
A ta este, de fapt, o AFIRMAŢIE!

La cât eşti de "perfect", poţi să-ţi dai chiar şi fundă rolling on the floor

O seară frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Note 2 te ia in orice vrei tu.

| designerandrei explică (pentru anonim_4396):

În pl Mă ia, in ce să mă ia?
note 3 neo are procesor 1.7 hexa core
note 2 doar 1.6 quad core
ram 2048-2048
vai da deștept mai ești.
mai aștept răspunsuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru designerandrei):

Note 3 neo e ca o chinezaraie, dar fabricata tot de Samsung.
De ce? Are hexa core. Ce nu stii tu e ca din alea 6 nuclee, sunt 2 mai perfomrnate, si 4 slabe. Alea slabe consuma putin, performanta scazuta. Alea performante is cu f putin peste alea slabe. Si ce e cel mai interesant? Nu lucreaza niciodata toate 6. Lucreaza fie cele 4 slabe, fie cele 2 performante.
Ma rog, poate am exagerat nitel, dar la performanta, din pacate nu prea poti lauda note 3 neo.
Mai departe. Avantaj la note 3 e ca e mai subtirel. mai suor si mai compact.
Dezavantaj la neo, e ca fata de note 2, ala macar a primit confirmare ca primeste android 5.0. Note 3 neo pauza. Poate un mic avantaj, aproape insesizabil uneori, e ca daca te uiti la filme, pe note 3 neo deoarece are acele nuclee slabe, bateria tine de sa tina nitel mai mult.
Insa nu, nu poti spune ca e mai performant sau ca e superior

| designerandrei explică (pentru anonim_4396):

Vai de tine laughing
Antutu note 3 neo o scos parca 31224
și note 2 16789 parcă
Și s4 26789
De ce? Pt. Ca note 3 neo e mai performant. Uităte oriunde tot note 3 neo e mai bun și ca note 2 și ca s4winking
Tu așa zici ca poate ai note 2 sau ai avut, infine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru designerandrei):

Sda, nu zau? Inainte de a raspunde, ia vezi tu, ce versiuni ai cautat tu? Nu cumva ai cautat teste in care note 2 avea antutu v2 sau v3 si note 3 neo v4 sau v5? Asa ca te rog, te bagi in seama degaba.
vise, ca s4. s4 laughing))))
stii ceva, imi bat capul degaba. Nu am avut note 2.

| designerandrei explică (pentru anonim_4396):

De fapt nu îmi pun mintea cu noobi straight face
Nu ști lasă, oricum note 3 neo e mai bun și ca note 2 și ca S4 e mai bun că are 13 megapixel? Doamne.
Testele au fost amândouă pe Antutu v5
Dar am spus că ești noobi
Oricum nu îți dau fundă, că nu ai răspuns corect.

| sltlp a răspuns (pentru designerandrei):

Https://www.youtube.com/watch?v=kW5Loxn8YYE
https://www.youtube.com/watch?v=X41Uq0YY_fg
cand compari niste teste, compara macar sa fie aceeasi versiune.
ordinea?
s3 neo

| designerandrei explică (pentru sltlp):

:)) se vede, esti noob!
1. Al meu este Note 3 Neo SM-N7505 si o scos 31239
2. Acel Note 2 o fost dat pe el UPDATE 5.0 Lolipop sau ma rog ce o fi el.
3. Nu alege tu videoclipuri unde note 3 neo o fost dat 100 root-uri, 100 aplicatii, etc.,

Uite un test adevarat : https://www.youtube.com/watch?v=3EFjQw-j8T0
inca unu : https://www.youtube.com/watch?v=_G2I9xQYf08
4.4.2 KITKAT cum am eu : https://www.youtube.com/watch?v=zvVxR_L6Ivc
Da ce mai zici frate?