| Filipescu a întrebat:

Salut am o ântrbare ce fel de lampă se poate folosi la alămire mulțumesc.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se poate folosi o lampa de sudura autogen (cu generator de acetilena cu carbid + oxigen /aer).
Alamirea este un procedeu de lipire a doua materiale metalice cu alama, cel mai des metale feroase (dar nu numai), care au punctul de topire mai mare decat alama.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Chiar nu poti sa cauti pe cel mai DUMNEZEUL INTERNETULUI: google: alamire
https://www.google.com/search?q=alamire

pana sa intrebi tu nici macar nu stiam ce e aia

| Bula a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Asa putem si noi sa invatam multe lucruri, cautand sa-i ajutam pe altii... happy

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Bula):

DA, chiar nu imi vine sa cred de cate ori invat doar incercand sa ii ajut pe altii
iti dau raspuns folositor si inteligent pentru ca e chiar adevarat