prfml
| prfml a întrebat:

Am o boxa Akay portabila de 50 w, SS023A-X10.
Am inteles cand bag boxa la incarcat trebuie sa fie muzica oprita?
Daca este asa, iar eu vreau sa ascult muzica mai mult timp decat tine bateria si ma aflu langa o sursa de curent, o pot tine cumva in priza, iar daca da cum?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei ca bateria sa te tie ani buni trebuie sa o bagi la încărcat doar când e descărcata, trebuie lăsată in priza pana e plina( nu o scoți si o bagi întruna), nu trebuie sa o folosești când e la incarcat, daca nu o mai folosești trebuie somincarci o data pe luna sa nu se golească de tot