| Andrei900Boss a întrebat:

Cum aflu cand e incarcat o Boxa portabila?

Si un incarcator de telefon, se poate incarca si o Boxa portabila sau se deterioreaza boxa. Ca vreau sa bag manele afara.

Răspuns Câştigător
| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

La o boxa portabila e cam greu sa-ti dai seama cand e incarcata las-o 3-4 ore
Si poti incarca cu un incarcator de telefon
Da ai un incarcator de telefon 5v 1A sau mai putin 880ma sau 500ma
Cand se deterioreaza pot fi mai multe simptome:
Nu porneste
Se opreste la fiecare melodie
Nu citeste stikul sau cardul
Sau poate sa bazaie

| Andrei900Boss explică (pentru Caba_Ciprian_2000):

Https://altex.ro/boxa-portabila-myria-my9062rd-radio-fm-negru boxa din asta am dar merge sa il incarc cu un incarcator de telefon? a daca merge e bine dar nu prea stiu cand e incarcata.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa asculti manele afara, ai nevoie de doua- sau mai multe boxe.
Bateria masinii rezista incarcat chiar si mai multe zile.
(firele de alimentare ale boxelor legate la bateria masinii)

| sierra1 a răspuns:

Tensiunea necesar boxei să fie similară cu cea necesara telefonului (cca 5V) curentul absorbit de boxa sa nu depăseasca maximul dat de alimentatorul telefonului,
Dar dacă vrei să bagi manele afară, probabil boxa e mare (tare) și atunci strici încărcătoru de telefon.

Audiție plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei să bagi manele, atunci sper să ți se ardă boxa.

Fundă.