| BigLike a întrebat:

Salut am o diploma si trebuie sa i trimit cuiva prin email dar diploma e pe foaie, deci i-am facut o poza e clara numai buna este in format jpeg insa eu trebuie sa o trimit in format doc, docx sau altceva ideea e ca eu am nevoie ca sa pot lua scrisul de pe ea prin coppy paste se poate? repet este o poza si am nevoie de scrisul de pe ea. Si daca stiti un site unde dupa ce am scrisul de pe poza sa pot sa o traduc in engleza dar sa arate la fel diploma este maro si are o forma mai speciala gen ca la bac ofer funda sper sa intelegeti la ce ma refer daca e nevoie incerc sa explic din nou. rog si ofer seriozitate

2 răspunsuri:
| Daria0123456789 a răspuns:

Poti incerca sa mergi la un traducator autorizat, scanezi foaia si trimiti prin mail persoanei in cauza. Daca nu e bun formatul jpg/bmp/jpeg/etc poti converti in pdf sau pune poza intr-un word inainte de trimitere.