| caty870 a întrebat:

Am o imprimanta Canon cu cartuse PG-510 Black.Mi s-a trminat tusul si as vrea sa il reincarc, pentru ca nu prea dispun de bani pentru unul nou, original.

Asta este kitul : http://www.prioritar.ro/......12-2231213

Merita sa il cumpar? Pot sa stric cartusul, sau sa fac ceva la el?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Merita sa-l cumperi. Problema este ca aceste cartuse dupa incarcare nu prea mai functioneaza. Daca becul galben nu palpaie merita sa il incarci. Ai o sansa in plus. Apropo! Ce Canon ai? Scrie si restul denumirii. S-ar putea sa ai noroc sa-ti dau o idee buna.

| caty870 explică (pentru Salontanul):

Canon Pixma MP250

| Salontanul a răspuns (pentru caty870):

Din pacate este modelul cu doua cartuse. Modelele cu 4 cartuse au posibilitatea de a schimba cartusele originale cu cartuse resetabile. Eu asa am si sunt excelente.

| caty870 explică (pentru Salontanul):

Ok...mersi mult de raspuns. Deci merita sa cumpar kitul, dar s-ar putea sa nu mai functioneze cartusul...

| Salontanul a răspuns (pentru caty870):

Da. Si eu am avut Canon din ala (era 210) si am renuntat la el din cauza asta. Era 80 si ceva de lei un cartus si daca-l reancarcam riscam sa nu mearga. De cand mi-am luat cu 4 cartuse si un set reincarcabil nu mai am probleme.

| caty870 explică (pentru Salontanul):

Mersi mult happy

| Salontanul a răspuns (pentru caty870):

Mersi si eu.

| caty870 explică (pentru Salontanul):

Scuze ca ti-am dat funda asa tarziu big grin

| Salontanul a răspuns (pentru caty870):

Nu-i problema. Multi nici nu-mi dau. Nu pentru asta raspund ca nu ma incalzeste.