| anonim_4396 a întrebat:

Am o imprimanta Lexmark, si am o problema cu ea. Si anume: atunci cand trag ceva, nu apare nimic pe hartie, cu toate ca, cartusul e okay, e incarcat si chiar curge tus prin el, l-am verificat. Functioneaza normal, dar nu apare nimic pe foaie. Chiar nu stiu ce sa ii mai fac. Daca stie cineva care e problema, astept raspuns.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Daca e cartus nou, ar trebui sa mearga, daca l-ai reincarcat nu merge din cauza unui soft sau unui cip bine ascuns. Dar, eu am pacalit imprimanta Lexmark cu cartus reincarcat astfel :
Iei imprimanta, ii desfaci capacul, o scoti din priza.
Apoi bagi cartusul, inchizi capacul, o rebagi in priza si iti va vedea cartusul, chiar si gol, dar vei putea folosi cerneala din el. In orice caz sunt dezamagit de imprimantele Lexmark...

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu am avut 3 imprimate Lexmark si a trebuit sa le arunc la gunoi. Sunt mult prea sensibile si pretentioase. Niciodata nu poti sa stii cu siguranta ce problema au. Ultimei am incercat sa si vorbesc frumos, sperand, ca ma aude. oh go on Dar tot degeaba! laughing
Du-o la servise, poate se rezolva pe moment. Succes!

| Flash a răspuns:

1. Dupa ce reumpli cartusele tragi un pic de tus din ele ca sa nu aiba presiune in el, ca printeaza incorect sau nu printeaza daca are presiune in el (e supraincarcat).
2. Posibil ca imprimanta sa-ti recunoasca cartusele ca fiind goale, trebuie resetate (nu am imprimanta deci nu stiu cum).

| Fullsenzations a răspuns:

Si eu am aceeasi problema...cand imi printeaza cand nu
Cateodata imi vine sa o arunc