| LaurenEdward a întrebat:

Salut, am o intrebare cam ciudata. Am o tableta, cum pot s-o incarc dar fara incarcator? Pentru ca nu-l pot conecta, i-am rupt dintii aia mici dinauntru.
Stiu ca suna ciudat dar sper sa existe o metoda.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La laptop/pc cu cablu USB.

| RB26DETT a răspuns:

Nu ai cum sa o incarci, doar daca suporta wireless charging dar nu cred ca tabletele suporta asa ceva, in fine, du-te la un service gsm, de fapt, du-te la mai multe si intreaba cat te-ar costa sa-ti repari mufa de la tableta, nu ar trebui sa coste mai mult de 50 de lei.

| K0sti a răspuns:

Ciudat da...si mai ciudat e ca inca nu ai auzit de cratima...

| Otto2014 a răspuns:

Du-te si repara mufa, gandeste inainte sa pui o intrebare.

| MeForeverAlone a răspuns:

Eu cred că e foarte simplu. Folosești cablul USB și o încarci la laptop. Știi ce e un cablu USB, nu? Un cablu care poate face conexiunea dintre tabletă și laptop.

| AurelionSol a răspuns:

Daca vrei o metoda neconventionala citeste in continuare:
Daca nu esti atenti poti sa strici bateria.
Iei un incarcator, ori pe actual ori altul mai vechi asemanator, ii tai mufa si o sa gasesti 2 fire, unul o sa fie + iar celalalt -, la tableta presupun ca ai 4 lamele la baterie, iei firele si le pui, incerci majoritatea variantelor pana porneste, cu bateria bagata, cel mai probabil sa fie lamela a 2-a de la stanga la dreapta, si ultima de la dreapta,

Sau incarci bateria intr-un incarcator special sau, in alta tableta.