| Sp1r1dushuPrizmat1k a întrebat:

Salut.Am o intrebare ciudata.Imi tot scade spatiul din Local Disk C dar eu nu instalez nimic. Adica acu 10 min era 11G liberi si acu sunt doar 9.

Cum pot rezolva sa revina la 11G fara sa mai scada?

7 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windows-ul pentru ca nu este un windows bun sau nu a fost instalat corect.

| SuicideSilence a răspuns:

Dezactiveaza hibernarea

| MnereaDarius a răspuns:

Nu este nevoie sa formatezi nimic, tot ce trebuie sa faci este sa dezactivezi Automatic Updates si eventual daca nu dispui de o suita de securitate, iti recomand Avira Personal.

De asemenea administreaza-i sistemului tau de operare o scurta mentenanta. Recomand Glary Utilities, iar in completarea sa CCleaner, ambele softuri fiind gratis.

| MnereaDarius a răspuns:

Apropo, dezactiveaza-ti System Restore, apoi ruleaza Disk Cleanup Utility (tasteaza la Run cleanmgr, iar din lista ce-ti va aparea selecteaza Local Disk C).

| Rau1Alberto a răspuns:

Sterge tot din C de ce nu ai nevoie.
Sterge tot din recycle bin
Sterge tot de pe deckstop de ce nu ai nevoie, sau daca ai muzica si chesti care ocupa mult, bagale in D.

| zZbRozZ a răspuns:

Incearca sa reformatezi C. Sau schimba windowsul si vezi daca iti mai face probleme. S-ar putea sa ai un virus ce mananca memorie. Incearca o scanare cu Kaspersky

| cost3l a răspuns:

Acelasi lucru il pateam si eu si nu stiam de la ce e.Eu unul am descoperit.Mi-am luat un gps TomTom si la fiecare pornire a pc-ului aplicatia descarca de pe pagina lor upgrade-uri si le baga in C dar atentie! desi ii dadeam exit la program din bara in dreapta el rula in background. Dupa ce l-am inchis din task manager nu imi mai scadea spatiul.asta patesc la fiecare pornire de pc pana il inchid de acolo. asa ca e osibil sa ai un program ce descarca ceva.