| TudorFox a întrebat:

Ce trebuie sa faci cand iti scade spatiul din local disk c aiurea? Scuzati daca am gresit categoria.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci o curatare si apoi o defragmentare a partitiei C.
Curatarea si defragmentarea se pot face cu uneltele sistemului de operare, respectiv Disk Cleanup si Disk Defragmenter sau cu 2 programe gratuite de la Piriform.com, respectiv CCleaner si Defraggler.
Pentru a avea mai mult spatiu in partitia C ar fi bine sa muti in partitia D o parte din continut, respectiv fotografii, muzica, texte, video, etc, lasand in C doar programe.

| TudorFox explică (pentru Ioandelasal):

Mersi, funda. happy

| TudorFox explică (pentru Ioandelasal):

E bun si defraggler free?

| Ioandelasal a răspuns (pentru TudorFox):

Sigur ca este bun si eu il folosesc.

| TudorFox explică (pentru Ioandelasal):

Am curatat si am defragmentat si tot la fel, scade si creste.

5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Iti instalezi windirstat si vezi ce iti ocupa mult spatiu si le stergi.