| denis009 a întrebat:

Am o intrebare:Cum pot trimite un Mail de pe calculator pe un numar de telefon? dau funda happy

3 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Un mail poate fi trimis doar catre o alta adresa de mail. Nu poate fi trimis la un numar de telefon. Pe telefon poti trimite doar mesaje (text si multimedia). Daca vrei sa trimiti un mail cuiva care ti-a zis ca are mail pe mobil, de fapt el are acces la internet de unde isi poate accesa casuta de mail gazduita pe net undeva, deci tu trebuie sa-i trimiti un mail normal la adresa lui si el il va putea accesa si de pe mobil.
Succeswinking

| smerti a răspuns:

Poti sa faci lucru acesta in mai multe modui:
1. poti sa transmiti mesjul sau ce ai tu acolo pe e-mail si destinataru sa deschida posta electronica direct de pe telefonul sau mobil.
2. daca mesajul contine doartext, cceseaza situl operatorului mobil si trimitel ca sms pe numarul destinatarului
3. daca mesajul contine nu numai mesaj text dar si multimedia sau fisier trimite-l sub forma de mms.
alte solutii eu nu vad

| Berbecu a răspuns:

E foarte simplu: Nu poti!