| untu a întrebat:

Slut tuturor TPU si HRISTOS A INVIAT! Am o intrebare:cum pot sa aflu un numar de telefon mobil indiferent de retea al unui persoana sau unui abonat cautat?

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu poti. Poti afla numele unei persoane abonate Romtelecom, din Pagini Aurii, dar numele abonatilor companiilor mobile sunt confidentiale. Probabil te suna cineva cu numar ascuns sau cu numarul lui si vrei sa afli cine e. Poti incerca un truc, ii dai numarul altcuiva, care sa il sune zilnic cautandu-l pe "Andrei". Acela va tot spune ca nu e Andrei, si pana la urma persoana ta sa il intrebe" Dar pe tine cum te cheama?" De exemplu, pui o fata sa il sune, si sa ii spuna asta ca oi invitatie la o dicutie prelungita. Stiu ele cum sa traga pe cineva de limba.

| cosmin47 a răspuns:

Din cate stiu eu poti afla numarul doar al unei persoane care este pe abonament si daca si daca persoana respectiva este pe o lista publica. te duci la duci la firma respectiva Vodafone, Orange etc si intrebi acolo