| Eiccjsjdijcdj a întrebat:

Am o intrebare:daca dau reset la tableta fara sa fac backup se sterg datele contului google?(ex. am cumparat fifa 12 si dau reset) dupa ce dau reset fara sa fac backup jocul va trebui cumparat din nou? Sau el ramane cummparat pe cont?(acolo scria ceva de genul :resetarea tabletei fara a face backup va sterge datele de pe inclusiv contul google).Asta e o intrebare pentru cei care si-au mai dat reset tebleta/telefon.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca ai cumparat fifa legal, adica cu bani, si iti stii contul de google, adica email si parola, dupa resetare, datele la joc nu o sa ramana, dar jocul o sa ramana cumparat(nu o sa il platesti iar).

| Eiccjsjdijcdj explică (pentru sltlp):

Undeva scria ca daca nu fac backup se vor sterge datele de pevsetarile google.

| sltlp a răspuns (pentru Eiccjsjdijcdj):

Pai trebuia sa ai contul sincronizat ca sa nu se piarda datele(sau cel putin, nu toate datele...).

| DeyCj a răspuns:

Resetând tableta asta va șterge toate datele, dar chestia asta nu ar trebui să afecteze licența jocului, licența ce ai cumpărat-o, deoarece în mod normal aceste date ar trebui sa fie stocate pe contul tău google, date ce nu sunt stocate pe tabletă, ci pe serverele Google-ului. Oricum recomand un backup la date și setări.Succes

| DelphhiN a răspuns:

Da... toate datele, pozele, conturile, contactele saalvate in memoria telefonului se vor sterge, de aceea i se mai spune si revenire la setarile din fabrica
funda?

| Husicel a răspuns:

îți face telefonul/tableta ca nou cumpărat