| User23434 a întrebat:

Salut, am o întrebare. La telefoane din seria S sau Note de la Samsung (doar la astea nu și celalalte). Luam de exemplu un S8. Este vreo diferența între S8 2017 și S8 2018? Dacă da, care sunt? Ma cert cu un prieten și încerc sa le explic ca S și Note sunt flagship si nu le aduc modificări cum le aduc la J sau A(ram, procesor, camera, design). Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Nu exista S8 produs în 2018
S8 a apărut în martie 2017, iar în februarie 2018 a apărut S9
Cu aproximativ 2-3 luni înainte de apariția unui nou telefon din gama de vârf, producția modelului din anul anterior încetează, din mai multe motive:
considerente economice, ei vor sa producă și sa vândă noul model, la un pret mai mare.
Au nevoie de facilitatile de producție (liniile de producție a unor piese și liniile de asamblare ) libere, pentru începerea producției viitorului model.

1 răspuns:
| AdrienWH a răspuns:

Salut!

Nu exista S8 2019. Exista S8, care a fost produs in 2017, iar in 2018 a aparut S9.

Nu stiu daca ai vazut, dar S9 are un design radical fata de S10, care a aparut in 2019. Deci aduce modificari. Daca nu ar fi adus nicio modificare, atunci cine ar mai fi cumparat respectivele telefoane? Da, e adevarat, nu e o diferenta prea mare intre S8 si S9, dar intre S9/S8 si S10, eu zic ca e.