| AndreiMihaiVI a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de nero-burning-rom. Daca, il cumpar, il am permanent sau trebuie sa platesc anual?

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sintem in 2024.
1. De ce naiba ai mai avea nevoie de inscriptionat CD/DVD-uri?
2. OK, stiu, uneori inca mai ai pentru ce. DAAAR... de ce Nero cand ai atitea solutii gratuite absolut excelente? Uite, iti dau doar doua exemple pe care le-am folosit personal si nu am ce sa le reprosez:
https://www.imgburn.com/index.php?act=download
https://cdburnerxp.se/en/download

| AndreiMihaiVI explică (pentru GabiDumitrescu):

Am nevoie. unele jocuri necesita iso-urii care necesita cu nero-burning-rom ca sa pot da install. normal folosesc File list. si de aia vreau sa stiu daca am nevoie. dar acum am nevoie de seedbox. daca stii ce e ala ca sa stau la seed si offline si nu stiu cum functioneaza.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AndreiMihaiVI):

Nici macar atit. N-ai auzit de Daemon Tools? Stai calm cu seedboxul, solutia cea mai buna e sa tragi 2-3 pornoase si sa lasi calculatorul 2-3 zile la seed. Spre deosebire de ce crede mai tot boborul care n-are habar, un calculator cu monitorul inchis care face seed nu consuma cit 3 frigidere si 2 aspiratoare, ci cam cit 2-3 becuri...

| AndreiMihaiVI explică (pentru GabiDumitrescu):

Stai calm. am auzit de Daemon Tools. si stiu sa, Reinstalez sau Instalez Windowsul. doar am intrebat. ce inseamna seedboxul ce e drept. am la dispozitie o saptamana sa fac 48 de ore pe File list si pe speedapp 30 de zile. problema e ca vreau sa stiu. daca merita seedboxul.

| NLS a răspuns:

E permanent, dar doar pentru acea versiune.
Daca doresti una mai noua, trebuie sa faci update la noua versiune, si acest lucru inseamna alti bani.

Eu am asteptat o reducere pentru Ashampoo Burning Studio
l-am luat cu vreo 25 euro,
si la fel ca la Nero, o data la 3 ani (nu mai repede) platesc 17-20 euro (depinde de oferta ce o au) ca sa actualizez la ultima versiune.
E mult mai bun decat Nero, si mi-a stricat mai putine discuri.

Am folosit foarte mult si AnyBurn, care e gratuit.
https://www.anyburn.com/tutorials/burn-file.htm

| adryang78 a răspuns:

O singură dată plătești, atunci când îl cumperi.