| Chriss203 a întrebat:

Salut. Am o întrebare (pentru cei pasionați de informatică/IT). Am un fișier PDF care are 100 de subiecte de BAC. Fiecare subiect de BAC are 2 pagini. A doua pagină se găsesc două subpuncte. Eu am folosit despărțit documentul în pagini pare pentru a obține doar pagina 2. Cum pot face să despart cele două subpuncte în 2 pagini diferite?
explic așa
pagina 2 conține subpunctele A și B - dacă aș despărți subpunctele în alte două pagini, aș avea un șir de forma
A - B - A - B - A - B - A - B
după care aș sorta doar paginile impare (adică cele care conțin A)
cum pot face asta?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu poți la fel de simplu cum ai făcut cu paginile pare/impare.
Va trebui să selectezi manual textul și să-l copiezi într-un fișier nou.