| Banideacasa a întrebat:

Salutare,

Mă confrunt cu o problemă în Microsoft Word. Am un document care are un anumit antet pentru paginile pare și un alt antet pentru paginile impare. Marginile de pagină sunt setate la anumite valori pentru întreg documentul. Însă paginile pare au anumite margini, iar paginile impare au alte margini. Chiar nu îmi dau seama de ce. Idei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Selecteaza tot documentul si apoi intri in Page setup si de acolo pori sa setezi marginile cum vrei.
Daca vrei sa imprimi documentul pe ambele pagini ale unei coli atunci, dupa setarea marginilor, sa setezi margini in oglinda (Mirror margins).

| Banideacasa explică (pentru Ioandelasal):

Degeaba. Paginile impare cred că au marginile din page setup, dar cele pare nu...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Banideacasa):

Daca selectezi tot documentul si apoi setezi marginile o sa fie la toate la fel.
Mi se pare ca este deja selectat margini in oglinda (Mirror margins) si de aceea nu-ti apar la fel marginile. Deselecteaza aceasta si sigur o sa fie la fel.