| SSaleu20 a întrebat:

Am o intrebare scurta.
Emulatorul de ps3 exista?
Am vazut multe videoclipuri pe Youtube despre el, dar nu sunt asa sigur, ma poate ajuta cineva cu un raspund? un video de unde as putea vedea cum se instaleaza?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Degeaba cauti. Iti trebuie putere de calcul imensa ca sa emulezi un ps3. Chiar daca o sa mearga o sa ai cateva fps-uri si nu o sa poti juca nimic.

| ziftode a răspuns:

Emulatoarele de playstation nu prea merg grozav
e foarte greu de explicat ce inseamna emularea unui set de instructiuni de procesor si placa video pe alt procesor si placa video, insa ideea e ca ce merge nativ (adica foarte, foarte rapid) pe PS3, trebuie sa "gandeasca" in draci pe PC si trebuie un program foarte evoluat ca sa faca asta

eu nu mi-as pierde timpul cu asa ceva...

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

PS2 e vechi, antic si de demult si nici in ziua de azi nu exista emulatoare destul de bune cat sa te poti juca fara nici o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RPCS3 sau ceva de genul din câte îmi aduc aminte. Dar nu cred că în încă în stadiul de a juca jocuri și nici nu știu ce cerințe are.

| denisTiky a răspuns:

Da, exista. Se poate descarca de pe internet ( uite link: http://www.download82.com/download/windows/ps3-emulator/ )
Nu stiu cat de bine o sa mearga, se poate sa fie lag. Bafta!