| NeroHD a întrebat:

Salut am o intrebare sunt youtuber si filmez cu Open Broadcaster Software v0. 659b si am o placa video ATI Mobility Radeon HD 4500 series si un processor Intel Pentium Dual Core T4500 2cpu
2.30 ghz

Si nu imi da voie sa active quick sync-ul am incercat tot feluri de metode dar degeaba obs-ul zice asa :::: Pentru a activa optiunea codare quick sync asigurati-va ca processorul supporta quick sync si adaptorul Intel este activat in bios. Daca tu folosesti Laptop verifica thread-ul Laptop? Black Screen when capturing? Read here first. in forum Question and help!

Va Rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

In primul rand astia de la OBS Studio sunt de vina pentru ca ei nu spun cerintele minime pentru functionarea programului lor.

Urmareste videoclipul acesta cu atentie: https://www.intel.com/......video.html
Quick sync este o tehnologie care schimba formatul in care ai filmat intr-un format care il poti pune online.
La finalul videoclipului vei vedea ca numai procesoarele de generatia a 4-a pot face asta.
Si la o cautare pe google, procesoarele de generatia a 4-a sunt Haswell.
Cele de generatia a 5-a sunt Broadwell.
Cele de generatia a 6-a sunt Skylake.
Cele de generatia a 7-a sunt Kaby Lake.
Deci procesoarele de la generatia 4-a in sus sunt cele care suporta tehnologia quick sync. Si dupa cum am vazut la inceputul si la finalul videoclipului, acestea trebuiesc sa fie i3, i5 sau i7.

Asadar, nici sa nu te gandesti ca poti face treaba cu pentiumul care il ai acum. Trebuie sa schimbi si placa de baza pentru procesorul de care ai nevoie; trebuie sa schimbi tot pc-ul fara sa stai pe ganduri daca vrei sa foloseti tehnologia quick sync.

| alexboss2020 a răspuns:

E si normal, PC slab