| Mătea_Răzvan_1998 a întrebat:

Salut.Am o mica problema. Am un televizor Orion t24d de 61cm si are telecomanda stricata. Stiti ceva cod pentru telecomanda universala sau de unde pot cumpara exact una leita cu cea a lui?

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca aplicatii din MagazinPlay daca ai vreun telefon cu Android, poate te-ajuta oricare.

| Mătea_Răzvan_1998 explică (pentru CM7YRE):

Nu e smart tv sa suporte si majoritatea aplicatiilor sunt doar de forma

| CM7YRE a răspuns (pentru Mătea_Răzvan_1998):

Cu o aplicatie care face "ce face", un "infrared remote" am pornit un "tv cu tub". Brand "necunoscut". Tu ai mult mai multe sanse. nu are legatura cu "smart sau nu". Nu sunt de forma. Daca mergi pe gandirea asta nu o sa faci nimic. Nu iti garanteaza nimeni ca "merge 100%" dar daca nu incerci n-ai de unde sa stii.

| Mătea_Răzvan_1998 explică (pentru CM7YRE):

Am incercat peste 15 aplicatii
Si nimic

| Mătea_Răzvan_1998 explică (pentru CM7YRE):

Am sa incerc si cu alte telefoane. Posibil sa gie ir blaster ul de vina.Multumesc!

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un atelier de reparatii tv si intreaba-i pe cei de acolo. Trebuie sa stie. La mine in oras este un asemenea centru care are si telecomenzi universale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

E tv led sau cu tub? Daca esti din Bucuresti incearca magazinele de pe Lizeanu Maica Domnului, acolo au telecomenzi, mergi cu vechea telecomandă si cumpăra alta nouă exact cum era asta veche.

| Mătea_Răzvan_1998 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E led.Din pacate nu sunt din Bucuresti
Ar fi sanse daca sun la firma?