| AlinTanase a întrebat:

Salut!
Am o mică problemă, atunci cand incerc sa intru pe rdr2 imi apare ca trebuie sa am nu stiu ce mama dracu versiune Intel display drivers chiar daca folosesc o placa dedicata. Am instalat versiunea aia, nimic, am instalat cea mai noua versiune, nimic. Cand incerc sa instalez ceva soft nu ma lasa sa il folosesc deci ce as putea face? Ma mai joc si eu rdr2 destul de des si mi-a aparut aia de vreo saptamana si nu i-am dat de cap. Ma joc de vreo 7-8 luni si m-a cam enervat acel lucru mai ales ca am stat ore sa vanez Bizonul Legndar si sa termin tot storymodeul

7 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Windows 10 ti-a updatat driverul placii video si jocul nu mai merge d'aia

cauta pe google windows 10 rollback driver si... noroc, am facut numai odata la o placa de retea care intra automat in power saving, fara nici un motiv, cu drivere noi, si asa ramanea (nu mai comunica nimic)
si am muncit vreo 4h pana am reusit sa "conving" windows-ul sa nu stie mai bine decat mine ce drivere vreau eu sa folosesc angry

| AlinTanase explică (pentru Zuzu1991):

Am cautat si nu inteleg, caut acum un tutorial pe Youtube

| AlinTanase explică (pentru Zuzu1991):

Nu inteleg la ce exact trebuie sa dau rollback

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este pe placa video dedicata? cauta display adapter la properties

| AlinTanase explică (pentru anonim_4396):

Da,altfel nu mai aveam nici-o pretentie sa termin jocul in 60+ fps cu grafice mari

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlinTanase):

Poate ca foloseste si hd graphics la ceva. Sterge driver ul si ia de la 0