| klark7410 a întrebat:

Am o mica problema. Zilele trecute am incercat sa imi setez din router cu parental control anumite setari, pentru a bloca accesul la anumite site-uri (pentru adulti) dar se pare ca nu au mers decat cateva zile, iar dupa accesul a revenit la normal. Am folosit parental control si am introdus adresele MAC a unei tablete si a unui telefon dar cum v-am spus au mers doar cateva zile.Mi-am facut cont pe opendns dar se pare ca nici de acolo setarile nu au mers pentru web filtering.Am un router Technicolor TC7200.u.Imi poate recomanda cineva o solutie sa pun un web filter pe router ca sa blochez accesul la site-uri pentru adulti? Va rog frumos, orice idee e bine venita. Va multumesc foarte mult! happy

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pentru setari: http://support.opendns.com/......structions

In rest, nu puteti opri un adolescent sa caute p.o.r.n.o., e o treaba sortita esecului. Obisnuiti-va cu ideea.

| K0sti a răspuns:

De mare exceptie...
Daca vrea sa se uite, se uita oricum!