| slv30 a întrebat:

Salut.Am o nelamurire. Mi-am instalat odata un program si imi dadea acolo sa descarc mai multe programe in plus. Am dat Ca NU. Mi-am instalat programul si apoi mi s-au instalat si programele acelea.Dar eu am dat ca NU. Dar, le-am dezinstalat.Problema e ca la un interval de timp ele se instaleaza singure.Ce sa fac? V-as fii recunoscator daca m-ati ajuta. Mersi.

Răspuns Câştigător
| BroSafarii a răspuns:

Salut, ar fi 4 pasi sau chiar 1, 3 dintre ei fiind suport. pentru datile vitoare.
1. *(Cel ce este neaparat necesar) AdwCleaner - este un program simplu de folosit, care, dupa o simpla scanare si un simplu clean, iti restarteaza pc-ul cu acordul tau, dupa ce l-ai restartat iti va aparea pe desktop la deschiderea imaginii, un notepad, sau un text, in care apare ceea ce s-a sters. Stai linistit/a mereu se sterge ce e rau, eu folosind acesta m-am scapat de un motor de cautare intrus in google... care habar nu aveam cum sa-l sterg/ dezinstalez, dar facand chestia cu AdwCleaner se dezinstaleaza si sa si sters. Link - https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/
2. * Un antivirus este mereu bine venit, poti folosi Kaspersky / Bitdefender, eu astea le folosesc cel mai mult.
3. * Malware Protection - cu el poti face o scanare care sterge programele intrus gasite si pe langa le dezinstaleaza.
4. * Advanced Systemcare 7/8 - un program, care la randul lui face o scanare cand il programezi, acesta iti arata starea calculatorului cand are nevoie de o scanare prin, urmatoarele emoticoane:
happy - stare buna
straight face - stare necesara pentru scanat
sad - stare extrem de avariata.
La randul sau, acest program vine si cu Iobit, care te ajuta in dezinstalarea programelor care sunt instalate gresit/ fara voia ta, acestea putand fiind dezinstalate si sterse in totalitate din calculator dupa restart.

Sper ca am fost de ajutor, AdwCleaner

1 răspuns: