| olimpus10 a întrebat:

Salut!
Am o placa de baza ''canada ices-003 class b '' si nu reusesc sa gasesc ceva specificatii ca sa ii pun un procesor, daca ma poate ajuta cineva va rog, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Procesoarele P4 au acelasi socket si in majoritatea cazurilor sunt toate interschimbabile. Este de preferat sa folosesti unul cu frecventa de peste 2. 2GHz.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu o minima cautare, am gasit:
Placa de baza foloseste procesor Pentium 4 si memorii DDR1.
https://picclick.com/......80907.html

| olimpus10 explică (pentru Bula):

Eu as dori sa vad toata lista de procesoare, eu lista nu o gasesc

| Bula a răspuns (pentru olimpus10):

Lista procesoarelor si memoriilor compatibile le gasesti in manualul placii de baza, la specificatiile tehnice.

| Bula a răspuns (pentru olimpus10):

Procesoarele P4 au acelasi socket si in majoritatea cazurilor sunt toate interschimbabile. Este de preferat sa folosesti unul cu frecventa de peste 2. 2GHz.