| SKuLL909 a întrebat:

Salut, am o placa de baza destul de veche..presupun, Fujitsu Siemens D2811-A1. Vreau sa ii fac o imbunatatire de memorie ram, dar nu am gasit absolut nicaieri lista de compatibilitati, nici pe site-ul lor sa pe alte formuri (poate sunt eu mai idiot).
Vreau sa cumpar 2 placute Hyper X Fury Blue 4 GB DDR3 1333 MHz CL9, eventual Fury Red sau Black, de frecventa mai mare. Ar duce placa de baza aceste memorii?

4 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Aici scrie ce procesoare si rami suporta.
http://www.mindenolcso.hu/......laplap.pdf

| SKuLL909 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Am vazut si eu aia, la memori scrie 800 SDRAM :/

| K0sti a răspuns (pentru SKuLL909):

Pai tu nu vezi nene ca scrie DDR2, cum sa pui DDR3? Daca nici sa cititi nu puteti...

| Tomytza87 a răspuns:

Nu are nici o legatura daca schimbi RAM-i cu placa de baza poti schimba placa de baza cu una mai buna sau mai bine tiai lua una la 250-400 lei ca sunt cat de cat bune iar undele chiar au placa de RAM 2 GB si placa de baza buna. Funda? big grin