| JoJoJiTu a întrebat:

Am o placa de baza G3-M7 TE de la Biostar si nu vreau s-o schimb inca, dar am nevoie neaparata de un upgrade la pc.As dori sa stiu cel mai puternic procesor si cea mai buna placa video pe care aceasta placa de baza le-ar suporta. Nu conteaza pretul.

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Cred ca placa este G31-M7 TE
Cel mai puternic procesor pe care il poti pune pe aceasta placa de baza este Intel core 2 quad Q9550
Poti pune orice placa video, dar la placile high end pot aparea incompatibilitati

| JoJoJiTu explică (pentru SouLIce):

Si de exemplu placa aceasta video imi va merge?
http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/

| LaurentiuPG a răspuns (pentru JoJoJiTu):

Iti va merge deoarece placa ta de baza are 1 slot PCI-Express x16, dar sa fi atent la sursa pe care o folosesti pentru ca acea placa video are alimentare separata 1x6 pin deci mananca ceva curent.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa o modezi pentru xeon lga771, dar nu se merita investitia.

| SouLIce a răspuns:

Da, placa aia va merge