| anonim_4396 a întrebat:

Am o placa de baza Hewlett-Packard HP d530 CMT(DF370T) si as vrea sa achizitionez o placa video ATI Radeon 9250SE 128mb AGP 8X 64Bit.
Intrebarea este, este compatibila placa video cu placa de baza?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate denumirea placii de baza nu este corecta. Downloadeaza CPU-Z de aici: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Instaleaza-l si spune ce scrie la mainboard. Denumirea si model.

| thecode123 a răspuns (pentru Salontanul):

Hewlett-Packard 085Ch.

| Salontanul a răspuns (pentru thecode123):

Da. Are AGP 8X compatibil cu placa video.

3 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Daca e agp e buna sa nu iti iei una pci si tu sa ai agp ca atunci e belea. am eu un fx 5500 daca o vrei e de 256 mb