| myhay999 a întrebat:

Am o placa video ATI RADEON HD 5670 512MB DDR5 si am o problema in jocuri.Palpaie ecranul mai mereu. Este legata printr-un cablu dvi-vga.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Verifica ca acel adaptor al placii video sa nu ii lipseasca vreun pin, cablu impuscat, etc. Nu exclud nici defectarea placii video, sau a monitorului.

| ONXJoker a răspuns:

S-ar putea sa fie pe duca. Se arde. Dacă iți face numai la jocuri, probabil este foarte solicitata și începe sa dea colțu (la 512MB ce vrei?), dar dacă face și în alte situații, gen când ești pe net sau pe Desktop, vezi sa nu fie monitorul (nu își mai da refresh monitorul sau are pixeli morți). Cheamă-ți un prieten care se pricepe sa evalueze situația (e una când îmi dau cu părerea, alta când sunt la fata locului).

| myhay999 explică (pentru ONXJoker):

Face doar in jocuri, nu si pe desktop.Pe internet ruleaza filme, nu are probleme