| bobu_1986 a întrebat:

Am o placa video GeForce 9600 GT 512MB DDR3 si instalat sistemul de operare windows 7 ultimate.
Inainte aveam windows xp si imi instalam pur si simplu driverul de pe cd-ul ei.
Acum windows 7 imi gaseste singur driverul dar din pacate este o versiune mai veche (186) si ultima este (197).
Bine acum va intrebati la ce imi trebuie update... majoritatea jocurilor imi merg mai putin battlefield 2 la care imi apare o eroare grafica pe ecran atunci cand trag ( niste puncte colorate). Asa ca m-am gandit ca pot repara cu un update. Prima data am incercat pe "nvidia.com/drivers"; mi-a detectat modelul de placa video si am luat update-ul la driver. Am instalat si brusc o eroare. Apoi am incercat sa fac si update la windows la driver si acelasi lucru.
Intrebarea mea este de ce am primit eroare?

2 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Si pe langa asta, mai verifica sa nu ai Windows 7 x86 si tu sa fi luat driver de x64(sau invers).

| thisissolawl a răspuns:

Pei poate nu se potriveste windows-ul cu acel joc