| SKuLL909 a întrebat:

Am o placa video nVidia GeForce 210 de 1 GB, DDR3, 64 bits si as vrea sa o inlocuiesc cu o placa Gt 730 2 gb 128 bits DDR3. Pot intampina probleme la instalarea ei? Doar o pun in pc si va merge? Sau trebuie setari din bios sau ceva cabluri noi sau alte chesti?
Funda celui mai explicit raspuns.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

O infigi si instalzi driverele!

| Romb3r a răspuns:

Doar o pui in slotul PCI Express si instalezi driverele.N-are nevoie de cabluri pentru alimentarea suplimentara sau alte setari enervante prin BIOS.

| CosminDan1 a răspuns:

Nu.ti fa griji, nu ai nevoie de nicio setare din Bios si nici de cabluri, o pui in pc si gata happy

| SKuLL909 explică (pentru CosminDan1):

Stiu ca are un cablu de alimentare. E posibil cumva sa incurc vreo mufa pe acolo? laughing