| CrazyStrike a întrebat:

Salut am o placa video NVIDIA GeForce 7025 /NVIDIA nForce630a

memoria 512

rezolutia 1280 x 1024 (32bit) (60Hz)

e buna?

Sa imi achizitionez alta? Ce meati recomanda pentru jocuri mai mult

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Procesorul este tare slabut, incearca sa-l deblochezi intr'un dual core, oricum nu poti pune o placa video performanta pentru ca aceasta va fi limitata serios de catre procesor
Maxim un 6670 http://www.pcgarage.ro/......8-bit-dvi/

2 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Placa aia video este integrata, deci, foarte slaba
Ce buget ai pentru noua placa video?
Ce procesor ai?
Ce sursa ai(producator si nr W)

| CrazyStrike explică:

AMD sempron(tm) 140 Processor, MNX, 3DNow, 2. 7GHZ

vreo 300 lei, dar vreau una la mana a 2 thinking

| Me2 a răspuns (pentru CrazyStrike):

Procesorul este tare slabut, incearca sa-l deblochezi intr'un dual core, oricum nu poti pune o placa video performanta pentru ca aceasta va fi limitata serios de catre procesor
Maxim un 6670 http://www.pcgarage.ro/......8-bit-dvi/