| Ciaordel a întrebat:

Salut! Am o plasmă LG și nu se mai aprinde.Are cineva vreo idee de la ce poate fi?

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cea mai comuna problema este sursa de alimentare sau ceva condensatori umflati. Pana nu o desfaci nu ai cum sa stii care este problema.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se mai aprinde deloc? Nici ledul de standby?

| Zuzu1991 a răspuns:

"acum 2 ore | Ciaordel a întrebat:
Salut! Am o plasmă LG"

plasme nu se mai fabrica de 15 ani

| Salontanul a răspuns (pentru Zuzu1991):

Da! Ai dreptate dar in limbajul popular a ramas incetatenita ideea ca orice televizor modern este "plasma". Pentru omul necultivat nu mai conteaza ca este tv LCD, LED, OLED, etc. Toate sunt "plasma".

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Salontanul):

Da, chestia e ca la intrebarea lui treaba asta are o semnificatie aparte, in momentul in care spui plasma si deci saracu TV are mai mult de 15 ani e o minune ca a mers pana acum

| Salontanul a răspuns (pentru Zuzu1991):

Da! Si asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateriile la telecomanda? Daca nu e asta atunci e stricat televizorul si atunci mergi cu el la reparat.

| Vasilicamosbatran a răspuns:

Verifică mufa pe unde vine cablul de la priză, vezi dacă nu face scurt.