| Denila123 a întrebat:

Salut am o pompa submersibila de apa în fântână, și când beau apa are puțin gust de ulei, menționez că doar ce-am Lovato, fara garanție

Răspuns Câştigător
| Stef98 a răspuns:

Dupa cateva zile de folosire. va disparea.

Cred ca este vorbe de vaselina.

Si eu am avut chestia asta. dar era vara si se uda in gradina. Dupa vreo 2-3 saptamani disparuse.

Chestia este ca tu vei bea apa ai cu uleiul ala.

| Denila123 explică (pentru Stef98):

Nu cred că mai dispare, aseară cred că sunt pompele astea am desfăcut, una până acum, da e diferita, aceasta care o am cu pierderi nu știu, și nu mai baga, http://www.msagroup.ro/pompa-pentru-apa-submersibila-cu-plutitor.html

4 răspunsuri:
| Denila123 explică:

M-am gândit și dacă o pun într-o găleată cu apă dizolvata sarea să tragă, dar spala de gustul de ulei

| Stef98 a răspuns (pentru Denila123):

Intr-un fel dispare de la sine, dar dupa un anumit timp.

| PringAloe a răspuns:

Si eu am o pompa de apa submersibila dar nu am intampinat asa ceva pana acum... pompa e veche? ori si cum. banuiesc ca are o mica scurgere de ulei in asa fel incat sa se amestece cu apa trasa din fantana