| Ewals a întrebat:

Sal TPU în urma cu doi ani am achizitionat o pompa de fantana submersibila de la un moment obsersc o presiune scăzută am verificato nu este înfundata, furtun ok. Ce defect ar putea avea?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie verificate cateva lucruri:
1. Daca pompa este suficient de scufundata in apa (si nu in namol! ).
2. Incearca daca trage apa dintr-un butoi sau alt vas, de la suprafata pamantului.
3. Verifica daca elicea /turbina este intreaga si bine fixata pe axul motorului!

| mihai69 a răspuns:

Melcul uzat.

| 120bulevard a răspuns:

Tre' dusa la un mester sa iti unga turbina

| PringAloe a răspuns:

Pai si la pompa respectiva nu ai atasat un vas de expansiune? sau cel tip de pompa submersibila ai? pentru ce o folosesti?

| Ewals explică (pentru PringAloe):

O pompa submersibila normala fără vas de expansiune pentru stropit scos apa din fantana