| Theodor21 a întrebat:

Salut, am o problema...
Am cumparat niste piese de pc, pentru a face unul. Sunt nou in domeniu.
Problema este caci cand conectez sursa placa de baza lumineaza(are leduri), dar celalalte piese precum plaga video si coolerele nu se invart.
Pisele sunt:
Placa de baza- Rog strix B450-F Gaming II
Procesor- Ryzen 3
Memorie SSD- Kinqston
Pentru racirea Ryzen am ales un Freezer 34 eSports DUO
Va rog, raspundeti repede

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cand conectez sursa ...coolerele nu se invart...raspundeti repede"

nu e nici o grabă.
Fă așa: scoate totul apoi le contectezi pe rând la MB - decuplând alimentarea - ca să vezi de unde e problema

| Theodor21 explică (pentru sierra1):

Multumesc mult

| Theodor21 explică (pentru sierra1):

Tot nu merge, acum am testat sursa la alt pc ai a functionat. Adica nu se invart coolerele de la carcasa si nici de la sursa, nici de la placa video...
Nu mai stiu ce sa mai fac

| sierra1 a răspuns (pentru Theodor21):

Scoți/introduci pe rând TOATE componentele - dvd, video, ram și tot ce mai ai

| NLS a răspuns:

Sursa ce brand si model e?

Nu ai specificat daca problema e lipsa activitatii ventilatoarelor,
SAU lipsa imaginii pe monitor (a activitatii de orice fel, in afara ledurilor aprinse pe placa de baza)?

| Theodor21 explică (pentru NLS):

Sursa este de la Njoy Woden series de 850W
Nu m-am uitat daca se vede ceva pr monitor, am observat ca nu se invart ventilatoatele, dar am incercat si cu alta sursa mai mica, si tor nu a mers