| .::CyBeR::. a întrebat:

Salut.Am o problema am facut un dvd cu un film si am folosit programul Nero 7, am verificat la dvd-ul parintilor si a mers, am mai vrut sa pun ceva pe dvd si am folosit cd burner xp, dupa ce am terminat inscriptionarea discului cu cd burner am incercat iar la dvd-ul parintilor dar de data aceasta nu mi-a mai aparut ce am facut cu cd burner xp, dati-mi un diagnostic va rog.mersi

Răspuns Câştigător
| cristiancristir a răspuns:

Dvd urile de obicei nu citesc ce este scris a doua oara pe dvd. Nu e nimic in neregulacu dvd ul. Dar il poate citi numai calculatorul. asa sunt facute apratele.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Multisession si la a a doua scriere sa folosesti aceleasi setari ca la prima, in esenta aceeasi viteza de scriere. Programul cu care scrii nu conteaza.

Abh
| Abh a răspuns:

In momentul in care apesi Burn iti apare o casuta de confirmare de unde poti alege viteza de scriere. Sus in casuta aia ai mai multe tab-uri, iar pe unul din ele scrie Multisession.

| .::CyBeR::. explică:

Da dar la nero cum sa fac pentru multisesion ca nu-mi apare.

| dalea a răspuns:

Nu sunt prea sigur dar greseala ta este ca pe acelasi dvd ai folosit doua sisteme diferite de scriere iar atunci cand scrii un dvd cu Nero trebuie sa selectezi "multisesion" daca nu faci discul complet din prima.Si mai ales s-ar putea ca dvd-playerul sa nu recunoasca dvd-ul scris cu utilitara XP.