| c0pil1n a întrebat:

Salut am o problema!
Am un calculator mai bun ca al unui prieten cu multul!
Deci el in task manager cand ii deschis clientul de la league of legends are undeva intre 200.000-300.000 k memorie la procese iar in meci 400.000-500.000
Iar eu am 610. 000k cu clientul deschis iar in joc undeva la 980.000 k.
Din ce cauza?

4 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Tu ai mai mult ram, de aia.

| c0pil1n explică (pentru DavidoffUser):

Ii posibil din cauza prafului sa nu functioneze bine jocul si sa am lag? Am undeva la 63 grade procesorul cu pagina de net skype si clientul de la lol deschisbig grin

| DavidoffUser a răspuns (pentru c0pil1n):

N-are nicio treaba procesorul cu memoria RAM pe care o consuma un program/joc.
Ce procesor ai? ventilatoare in carcasa sunt? cooler stock? ultima data cand l-ai curatat /a fost aplicata pasta termoconductoare?

| c0pil1n explică (pentru DavidoffUser):

Acesta este monitorul : http://www.emag.ro/......DH5F4BBBM/

Aceasta unitatea : Sistem IT MYRIA GAMEON V10, AMD Athlon X2 340 3. 2GHz, 6GB, 1TB, AMD Radeon R7 240 2GB DDR3, Linux
Da cooler stock nu l-am curatat de praf pentru ca are sigiliu de la garantie. Il am de 8 luni! daca rup sigiliul pierd garantia.
Se poate produce lag din cauza monitorului prea mare?