| αʅҽxƈσσʅʅ a întrebat:

Am o problema. Astazi mi am luat un telefon. Eu aveam un Samsung galaxy a5 2017, l-am dat pe un Huawei p10 plus. Si cand sa ii dau telefonul mi-am facut un backup in Samsung cloud si mi am memorat toate fisierele in cloud. Si acum pe Huawei nu stiu cum as putea sa ma conectez la acel cont Samsung ca sa mi primesc toate datele inapoi. Cum fac?

2 răspunsuri:
| Daniel31 a răspuns:

Fa backup pe Google Drive de pe A5. Nu cred ca te poti conecta la Samsung Cloud pe Huawei.

| TheRadonGirl a răspuns:

Salut. Am făcut aceeași prostie ca tine. Am avut j3 2016 și mi.am backup pe Samsung Cloud. Am vândut telefonul după aceea mi.am luat un P20 lite nu mai pot recupera datele. De aia e mai bine sa faci Backup cu ajutorul google.