| xomic a întrebat:

Salut, am o problema. Calculatorul meu îmi tot da Black screen. Am fost cu el la service iar acolo mi-au spus ca nu are nimic, l-au testat de fata cu mine. Mi-au spus sa îl las acolo sa îl bage în nu știu ce teste. După 1 zi m-au sunat și mi-au zis sa vin sa îl iau, pentru ca are placa video arsa + hard-ul stricat. Faza e ca dacă placa video era arsa nu trebuia sa îmi apară nimic pe ecran când îl pornesc, îmi intra în desktop, tot. Dar după 30 de minute îmi intra black screen-ul. Stie cineva ce se întâmplă?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Un blackscreen/bluescreen poate fi cauzat de foarte multe probleme, inlusiv erori software sau hardware. Acesta sunt unele dintre cele mai grele probleme de diagnosticat. Daca asta a spus technicianul, atunci asculta-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai picat la un dorel care vrea sa-ti ia banii.
Hardul n-are treaba cu black screen-ul, doar placa video era defecta sau driverul nu a fost instalat corect. Mai stii ce componente aveai?