| godlike13 a întrebat:

Salut.
Am o problema ciudata cu pc-ul. Peste noapte nu mai merge, ieri nu avea nimic si astazi cand il pornesc, merge cateva secunde si se opreste, dupa iar porneste si tot asa. Nu are timp sa afiseze pe ecran sau sa intre in bios. Am o placa de baza msi pro h610m-e cumparata anul acesta noua cu tot cu procesor i3-12100f. Am incercat sa dau reset la bios prin jumper, sa verific memoria ram. Nimic rezolvat. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate parintii ti-au pus restrictii si program, sa nu mai stai noptile pe computer.
Du-te si te culca ca nu-i nimic de facut acum, odihna de noapte este oricum vitala creierului.

| NLS a răspuns:

De obicei când se restartează foarte repede, înainte de boot, e o problema cu sursa, sau cu placa de baza.

Si când procesorul se supraincalzeste se repornește (când e Coolerul montat aiurea), dar asta durează mai mult, deci se exclude.
Când e supraincalzire, bootează, si de obicei intra și în Windows, apoi se repornește.

| VoidEternal a răspuns:

Sursa probabil e de vina, dacă nu e de la ram.

| ReddY25 a răspuns:

Cel mai sigur la service

| StoicAnalysis a răspuns:

Du-te cu pc-ul la un service si fa-i o diagnoza.