| Ovidiu_Moldovan_1986 a întrebat:

Salut baieti
Ieri am intrat in bios si i-am dat Load optimized defaults doar ca acuma cand pornesc calculatorul dupa 2 secunde de la pornire se opreste si dupa alte 2-3 sec porneste din nou se incarca windows-ul si tot decurge normal.
inainte de a da load optimized defaults calculatorul pornea normal am incercat sa dau reset la bios dar degeaba tot asa porneste.
Placa de baza este Intel Skyburg DP45SG, ce setari sa fac in bios sa porneasca normal calculatorul? "

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta face setarea asta, dai reset la baterie fizica

| Ovidiu_Moldovan_1986 explică (pentru RAY):

I-am dat dar tot asa porneste.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Scoate bateria de la bios, memoriile si placa video timp de 20 minute, le remontezi, intri in bios si setezi data si ora, restart, first boot sa fie dvd! Placa de baza are un manual, te uiti acolo pentru setarile la bios.