| kadzee a întrebat:

Salut.Am o problema cu boxele de fiecare data cand le bag si vb pe steam se aude un sunet puternic la cel cu care vorbesc un fel de microfonie am un subwoofer si i-am pus un difuzor de 100W el avea unu de 8W dar merge foarte bine nu cred ca este vreo problema atata timp cat ia W cat i da sub.
Intrebarea este daca poata sa imi strice placa de baza adica de la mufa jack sa nu fie problema acolo si sa pateasca placa cv.
Vreau un raspuns cat mai rapid FUNDA!

1 răspuns:
| cezy006 a răspuns:

Daca bagi un subwoofer de 100w si inainte avea 8w, ti se ard rezistentele de pe canalul SW(daca sunt chinezarii boxele nu ti se arde doar rezistenta ci direct finalul)sau finalul! Si da, iti poate strica placa de baza daca e finalul ars la statie.Acum sigur te intrebi ce-i ala final.Cauta pe google happy