| Danjel a întrebat:

Salut, am o problema cu calculatorul, când îl aprind se aprinde normal dar nu da imagine pe monitor și nici tastatura și mouse-ul nu se aprind, am incercat sa ii scot ramii și să ii bag la loc, am incercat și bateria aceea mica la fel, am incercat și tot ce era pe net și nu merge. Știe cineva cum pot rezolva? MULȚUMESC.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Schimbă placa video și dacă face la fel, problema e gravă - altă placă de bază

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Cand PC-ul porneste, cele 3 beculete de pe tastatura trebuie sa se aprinda si sa se stinga scurt odata si sa auzi un singur beep in difuzor.ul PC-ului Daca nu este asa e posibil sa ai una din liniile de tensiune din sursa PC-ului arsa. In aceasta situatie trebuie schimbata sursa de tensiune a PC-ului. Cheama un depanator, sau vorbeste la telefon, va stii imediat ce trebuie facut.

| Danjel explică (pentru Bogatu_Valentin_1968):

Țin să precizez că, cauza a fost mișcarea brusca a calculatorului cu 2-3 cm din locul lui.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns (pentru Danjel):

Controleaza mufele de conexiune la tastatura si mouse si cablul VGA daca e bagat bine