| Belluuu a întrebat:

Am o problema cu calculatorul si anume; eroarea win32 application incat nu pot deschide nimic unele programe ca sa-mi instalez driverele: Placa video, audio etc. nu ma lasa sa le deschid deoarece eroarrea asta :@ care de ceva vreme imi da batai de cap nu stiu ce sa mai fac. sa reinstalez windows-ul nu mai am chef is satul! si vad ca asa merge destul de bine cu toate ca n-am placa instalata :| am mai incercat si cea zis Jabilord: http://www.tpu.ro/......ncerat-sa/ si tot nu merge :| :@:@:@:@ Ajutati-ma va rog mult!

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Instalează astea două programe (IObit și Malwarebytes).
http://temp-share.com/show/Pf3m64H32

www.ninite.com/malwarebytes/
De la malwarebytes dă o scanare completă, preferabil în Safe Mode.
De la IObit (poți seta interfața pe limba română), te duci la tab-ul CARE (Îngrijire), bifezi tot mai puțin Repară vulnerabilitățile (asta dacă nu ai windowsul licențiat) și dai de 2-3 ori scanare apoi reparare.

Din Windows, fără să instalezi nimic, deschizi CMD (command prompt) ca admin și scrii SFC/SCANNOW și dai apoi enter.
Spune-mi dacă nu s-a rezolvat nimic, sau dacă întâmpini probleme chiar la instalarea ăstora 2.