| yupiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Am o problema cu imprimanta. Cand vreau sa scot ceva, nuimi scoate ce vreau eu, incepe sa scaneze si scoate ce-i acolo(adica nimic laughing ).
Ce pot sa fac ca sa-mi mearga normal? Vot la toata lumea + fundawinking

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Depinde ce modelul de imprimanta/multifunctionala pe care o ai. Din cate cunosc, atunci cand scoti cablul de alimentare si cel de conectare la pc, imprimanta/multifunctionala se reseteaza la functiile din fabrica si isi revine. Odata reconectata, va scoate o pagina de test si pe urma o poti folosi fara probleme.
Daca e multifunctionala, va trebuie sa dai o scanare foii de test, pentru ca altfel risti sa-ti scoata aceeasi foaie de mai multe ori.
Daca totusi scoate doar foi albe, atunci cartusul cu toner ar putea fi gol.

| yupiiiiiiiiiiiiii explică (pentru dannyel86):

Nu are cum sa fie goala, ca daca este ceva in locul ala de scanare imi scoate ce-i acolo. Imprimanta e HP Deskjet F2200 Series, daca te ajuta cuceva, e veche de vreo 4 ani, dar pana acum mi-a mers ff bine...

| dannyel86 a răspuns (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

Eu am multifunctionala HP Deskjet F370. Si tu tot multifunctionala ai, nu imprimanta. Daca scoate aceeasi pagina care e la locul de scanare, ar putea insemna ca softul s-a blocat sau a intampinat o eroare. Cel mai eficient ar fi sa reinstalezi softul HP de pe cd-ul original care a insotit aparatul (sper sa-l ai). Si eu am avut, la un moment dat, erori de soft, iar reinstalarea a fost solutia. Daca e pagina de test, va trebui sa dai o scanare foii de test (ultimul buton de jos de pe multifunctionala), pentru ca altfel risti sa-ti scoata aceeasi foaie de mai multe ori.

| daBăliu a răspuns:

Face asa pentru ca de fiecare data cand o pornesti, imprima pe o foaie niste "chestii" ca sa vezi tu ca merge, daca vrei sa nu faca asa, cand o pornesti si trage foaia, apasa pe butonul Cancel de la imprimanta. (sper ca ai acel buton) si dupa aia poti incepe sa printezi ce vrei

| yupiiiiiiiiiiiiii explică (pentru daBăliu):

Pai nu asta e problema, ca eu bag foaia de 20 de ori si nimic nu-mi scoate...

| daBăliu a răspuns (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

Sa inteleg ca tusul mai are in el ceva?