| bestia69k20 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Când îl aprind, este conectat la Wi-Fi dar se comporta de parca nu ar fi conectat și tot trebuie sa opresc și ea pornesc routerul pana se conectează. De ce?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Pot fi mai multe cauze.
Trebuie să știm :
1) Ce informații returnează comanda ipconfig /all in terminalul laptopului
2) Ce informații apar cu privire la laptop in interfata routerului (aici depinde mult de router)

Pot fi mai multe probleme, de la probleme software ale laptopului până la câteva probleme de retelistica.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lasă-mă si ghicesc: ai w10 pe un Lenovo?

| bestia69k20 explică (pentru sierra1):

Da, de ce?????

| sierra1 a răspuns (pentru bestia69k20):

E așa sau nu?

| bestia69k20 explică (pentru sierra1):

Da, de ce?laughing

| zilog a răspuns:

Fa upgrade de frimware la router