| KanezuY a întrebat:

Am o problema cu laptopul si anume am cauzat un BSOD.Cand porneste window 7 fix la imaginea aia cu 4 patratele colorate se blocheaza si imi apare bsodu.

Link screen bsod: http://tinypic.com/r/2jczn7a/9 Cum rezolv aceasta eroare? Precizez ca poate e da faptul ca am resetat tot din bios la setarile din fabrica ori e de la un virus ca nu am mai folosit antivirus de un an si jumatate ori e de la window update ca se instala un update de 2 ore si nu se instalase asa ca am oprit laptop sperand ca window o sa faca. reverting changes.

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Se poate incerca in bios la SATA Mode sau Chipset SATA mode. Se vad acolo ce optiuni sunt IDE, AHCI, ATA sau ce o mai fi si se incearca cu fiecare varianta pornirea windowsului. (daca windowsul a fost instalat cu o anumita setare apoi se schimba setarea, apar probleme de citire a hard diskului, de aceea e bine sa se revina la setarea care a fost la instalarea windowsului)

Si o reinstalare a windowsului rezolva problema.

| KanezuY explică (pentru LinxCont):

Multumesc,am rezolvat bsodu, schimband acolo la sata mode cu IDE mode.

1 răspuns: