| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu mous-ul. Stiti rotita dintre click stanga/dreapta, cand dau jos face fite. Adica, eu dau in jos si el se duce gen " trei pasi inainte unul inapoi" sau de obicei imi joaca pe loc. Ma refer cand dau in jos la o pagina de internet. De la ce naiba sa fie asta? Am observat ca face asa de cateva zile si deja devine enervant. Am acest mouse de 2 ani, oare sa fie pe duca?

20 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca e un soarec no-name e pe duca. Eu am patit si cu un Logitech de-ala ieftin sa se duca clickul dupa mai putin de doi ani de folosire efectiva.

| Doub a răspuns:

Pai daca l-ai bruscat...

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Eu sunt gentil bre, nu "bruschez " pe nimeni si nimic

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

"Prost sa fiu sa ma opresc acolo. ii bat pe toti din bloc sau de pe strada, depinde cat sunt de obosit"- Aham. Ce ziceai? raised eyebrows laughing

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

laughing era o gluma. vezi ca Depress deja m-a amenitat, in caz de mai glumesc ma ignora, asa a ajuns. ce faci acum, nici tu nu stii de gluma sad? oamenii astia. daca glumesti, ca de ce glumesti, daca esti serios, trec pe langa tine.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)). Ce filosof esti. Si eu glumeam.tongue
Stiam ca nu ai cum sa ii bati pe toti din bloc... sau mai stii. thinking

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

"Stiam ca nu ai cum sa ii bati pe toti din bloc" nu l-ai vazut aici pe Vand Damme in actiune se pare rolling on the floor. dau in 1 cad 3 nu 2

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor))))))))))rolling on the floor)))))laughing))))

| RaduTN a răspuns:

Ai mouse cu wireless?

Control Panel -> Mouse -> Wheel -> Vertical Scrolling si Horizontal Scrolling le setezi pe 1 -> Apply -> OK

| anonim_4396 explică (pentru RaduTN):

Am facut asa. la mine era pe 3, acum e pe 1 si tot asa face. se pare ca trebuie sa il las sa se duca in pace, mersi oricum laughing

| RaduTN a răspuns (pentru anonim_4396):

Desfa-l si curata-l. Vezi daca mai il poti salva. Eu asa am patit cu un mouse wireless. Si l-am facut, dar apoi mi-am luat un mouse wired si nu mai am problema asta.

| anonim_4396 explică (pentru RaduTN):

Am sa il si desfac sa imi bag nasul prin el, dar oricum imi iau altul. nu e mare branza. de cand voiam o tastatura mai mare, asa le iau din nou pe amundoua.

| RaduTN a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa sa faci big grin!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il desfaci, cureti, pui la loc cu GRIJA, apoi Hammer time!

https://www.youtube.com/watch?v=vE5u-Me3Qq4

Or catch a new one! pfff...
https://www.youtube.com/watch?v=QDgAuVK1Br0

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai fost foarte de folos. partial laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte sa schimbi mousul incarca cu altul.Sa vezi daca e virus in pc care face magaria asta sau nu.Stiu pe cineva care a cumparat mute mmousuri da r de fapt un virus facea asta. Este un virus precum cel care misca sageata atunci cand ti-e lumea mai draga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Stiu. Il arunci. Asta faci. Iti iei altul. Asta e. Nu e ca si cand ti-ai pierde animalutul de companie preferat.
Si mie mi s-au mai stricat soareci asa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu tin la lucrurile mele nu ca tine "ma" laughing. ii fac un loc special pe raft, il iau dupa mine pana mor. si altele 100 care o sa mai fie pana atunci

| Gebster a răspuns:

'Pare rau sa-ti zic dar va trebui sa-l inlocuiesti, am avut aceeasi problema sad, alta solutie nu cred ca vei gasi

| anonim_4396 explică (pentru Gebster):

Poate ai dreptate. cred ca se roaga si el sa il las sa se duca in raiul tehnologiei laughing