| Ovidiu a întrebat:

Salut, am o problema cu o imprimanta.
am incarcat aseara cartusul negru acasa cu o seringa si mergea f bine. azi am incarcat si cartusul color da la un magazin. cand dau sa imprim un text negru imi scrie albastru. am dat curatere cartus de mai multe ori dar niciun raspuns. apoi am dat aliniere cartus, iar acolo imi scotea negru. ce sa fac?
am HP DESKJET D1460

3 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Acum depinde de tipul cartusului...Multe cartuse au un cip care dupa ce se goleste tusul din ele, degeaba le mai incarci ca nu o sa-ti mai mearga. Dupa lucrurile pe care le zici tu ori mai ai putin(sau deloc) tus negru/ori nu ti-l mai reconoaste(ca l-ai incarcat) si de asta iti ies paginile in albastru.
Recomandarea mea cumpara-ti alte cartuse daca nu-i dai de capat.

| Angel31 a răspuns:

Verifica setarile imprimantei, oare ai folosit un tus corespunzator imprimantei tale?

| Spoorky a răspuns:

Nu tia bagat un tus care sa fie pentru imprimanta ta sau in cartusu negru poate are albastru in el